Zdjęcia z dojazdu

 

więcej zdjęć >

Dojazd do chaty (zima)

 

więcej zdjęć >

Dojazd

Jadąc drogą krajową nr 8 w kierunku Kudowy Zdrój należy skręcić w lewo do Lewina Kłodzkiego, w którym na rynku ponownie skręcając w lewo, jedziemy lekko w tył w skos pod górę. Następnie na odcinku 1 km mijamy po prawej stronie boisko szkolne, kościół, zalew i obok DW „Maria” dojeżdżamy do rozwidlenia dróg. Wybieramy tę w lewo do Jawornicy. Jadąc przez las po ok. 2 km mijamy po lewej stronie dom z ogrodem, a następnie kapliczkę i przystanek z mapą tras rowerowych. Nie skręcając w żadne boczne drogi, kierujemy się nadal prosto, aż po około 500 m. docieramy do miejsca, obok znaku oznaczającego koniec miejscowości, gdzie droga z asfaltowej przechodzi w kamienistą. Jadąc nią lekko pod górę, po ok. 1,1 km mijamy po lewej stronie starannie odnowiony dom wiejski, za którym w odległości 100 m. skręcamy w lewo nieco w dół, aby przekroczyć strumień Klikawa. Za strumieniem nieco wąska droga przez ok. 600 m. wspina się przez las na początku dość stromo, następnie łagodniej trawersując zbocze. Po wyjechaniu z lasu pozostaje jedynie 200 m. zjazd w dół łąki do otoczonej drzewami chaty z bali.

Odległości

Uwaga

Zalecamy dojazd samochodem terenowym!

Dojazd do chaty ze względu na wspomniane warunki drogowe, wskazany jest samochodem z większym prześwitem, najlepiej 4x4. Za strumieniem przejazd samochodem osobowym wymaga ostrożności ze względu na występujące nierówności. Zimą na wypadek opadów śniegu zalecamy posiadanie łańcuchów. 

Ze względu na trudne warunki dojazdu oferujemy pilotowanie z Lewina Kłodzkiego do chaty.

Dojazd zimowy

W przypadku ekstremalnie obfitych opadów śniegu (co w ciągu ostatnich kilku lat, niestety, było nader rzadkim zjawiskiem) zimowe dotarcie do chaty jest bardziej utrudnione ale dla wytrwałych nie jest niemożliwe. Droga standardowo odśnieżana jest do strumienia. Odcinek od strumienia do chaty nie jest odśnieżany. W przypadku dużej ilości śniegu odcinek ten (około 800 m) można pokonać na piechotę. W przypadku niewielkich opadów śniegu dojazd do chaty jest możliwy jedynie samochodem 4x4 (najlepiej z założonymi łańcuchami). W zimie, po ewentualnym wjechaniu do samej chaty, należy monitorować pogodę i w przypadku intensywnych opadów śniegu trzeba niezwłocznie sprowadzić samochód na dół, aby nie utknął na górze.

Mapa

© 2010 . Chata 4x4 . Wszelkie prawa zatrzeżone

wykonanie: 3arrow.pl